Krzesła biurowe- komfort i wygoda pracy?

Krzesła biurowe – ergonomia czy wygląd?

Tak naprawdę to właśnie odpowiednie biurko i krzesło najmocniej warunkują komfort pracy przy komputerze. Niezależnie, czy mówimy tutaj o pracy ze własnym domu czy o wyposażeniu biura- warto poświęcić kilka chwil na to, aby wybrać naprawdę wygodne i praktyczne krzesło obrotowe, które będzie służyło przez lata nam lub osobom, które zatrudniamy. Odwiedzając rozmaite sklepy- zarówno te stacjonarne jak i te internetowe- za pewne znajdziemy wiele interesujących modeli. Na co przede wszystkim zwrócić uwagę podczas dokonywania zakupu? Jakie krzesła biurowe będą dla nas najodpowiedniejsze?

Materiał, z którego będzie wykonane krzesło jest bardzo istotny

Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będą krzesła biurowe, które są mobilne. Takie krzesło obrotowe powinno mieć jednak rolki pokryte specjalną gumą, która zapobiega rysowaniu delikatnych podłóg, takich jak chociażby panele. To ważne ze względów praktycznych nie tylko w domu, ale wszędzie, gdzie nie chcemy szybko wymieniać podłogi na nową, a zależy nam na estetyce wnętrza. Zazwyczaj stojak krzesła może być plastikowy lub metalowy, kluczowe jest jednak, z czego wykonany będzie sam fotel, a mamy tutaj do dyspozycji kilka opcji. Pierwszą możliwość stanowi skóra, a może to być skóra naturalna lub sztuczna. Fotele skórzane prezentują się bardzo elegancko, jednak trzeba wziąć pod uwagę, że są to materiały nie przepuszczające powietrza i nie oddychające, co w szczególności może być dla nas uciążliwe porą letnią.

Dodatkowo, skóry sztuczne szybko pękają i się wycierają, a skóry naturalne mają dość wysoką cenę, chociaż cechuje je duża trwałość i wytrzymałość. Innym dostępnym materiałem jest siatka i jest to tworzywo oddychające i przyjemne w dotyku. Czasem zdarzają się też fotele tapicerowane, a tkaniny, jakie używane są do ich wykonania trochę przypominają te, jakie stosuje się w zwykłych fotelach czy też kanapach. Wszystkie wspomniane krzesła biurowe w wielu kolorach i dostępnych opcjach znajdziemy na stronie  https://kamilameble.pl/14-obrotowe-krzesla-biurowe. Wybierając tkaninę kierujmy się względami estetycznymi, ale przede wszystkim pomyślmy o aspektach praktycznych użytkowania takiego mebla. 

Możliwość regulacji fotela najmocniej wpływa na komfort jego użytkowania

Warto też wiedzieć o tym, że im więcej możliwości regulacji takiego fotela, tym jest on wygodniejszy. Pierwszą rzecz, którą powinniśmy mieć możliwość wyregulować jest wysokość siedziska. Kolejną jest kąt nachylenia oparcia, a niektóre krzesła biurowe dodatkowo mają funkcję bujania. Czasem można też regulować wysokość podłokietników, a także zagłówka, jeśli tylko wybrane krzesło obrotowe taki posiada. Dzięki możliwości regulacji można taki mebel dopasować do swojego wzrostu oraz do sposobu, w jaki na nim siedzimy i jak go wykorzystujemy. Z tego względu jest to tak ważne, że w największej mierze wpływa na codzienne użytkowanie tego mebla.

Niewygodny fotel już po kilku godzinach siedzenia może przyprawić nas o ból pleców, nie mówiąc już o regularnym spędzaniu na nim 8 godzin dziennie. Jeśli więc zależy nam na własnym komforcie, ale i na własnym zdrowiu- sprawdźmy, jakie możliwości regulacji posiada wybrany przez nas model. Coraz częściej kupujemy fotele obrotowe poprzez sklepy dostępne w sieci. To dobra i tania opcja, a także możliwość wybierania spośród bardzo bogatej gamy produktów. Kupując w internecie mamy też większe szanse na znalezienie modelu utrzymanego w takiej stylistyce, jaka będzie nam idealnie pasować do naszego wnętrza, a jak wiadomo względy estetyczne często są równie ważne. 

Scroll to top